Email info@metasgayrimenkul.net

TÜRK VATANDAŞLIĞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR. - 20-12-2018

Türk vatandaşlığına başvuru süreci ve nasıl işliyor?

a) 250.000 USD Değerinde Gayrimenkul Yatırımı Yapardak Vatandaşlık Almak?

Tapu ve Kadasto Genel Müdürlüğü'ne yapılan başvuruyla Türk Vatandaşlığı talebiniz işleme koyulur.  Tapu ve Kadastro müdürlüğü bir kaç gün içerisinde onay verir, onay verilir verilmez göçmenlik bürosuna başvuruda bulunulur. Sonrasında Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü'ne de başvurdukdan sonra Vatantaşlık bilgilendirme ofislerinden takibini yapılır. Başvurular genelde 2 ay içerisinde sonuçlanır.

Gayrimenkul alımında asıl önemli husus 250 bin dolar değerinde alım yapmış olmaktır. Bir yada daha fazla gayrimenkul'ün toplam bedelinin 250 bin dolar ve üzeri olması yeterlidir fakat bu durumda her gayrimenkul için aynı anda başvuru yapılmalıdır. Gayrimenkül değerini değerlendirme uzmanları onaylar. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı değerlendirme uzmanları onay verdikten sonra Bakanlık ''satılamaz şerhi tesisini'' TKGM'den talep eder.  Satın alınan gayrimenul bedelinin mülk sahibine banka yolu ile ödenmesi gerekmektedir. 

Tüm şartlar yerine getirildikten sonra Vatandaşlık onay süreci başlar bu süre zarfında ulusal bir tehdit oluşdurup oluşturmadığınız ulusal güvenlik arşifleri aracılığıyla kontrol edilir ve sonuç onaya bağlıdır.. 

Tüm bunlar onay sürecinden geçtik den sonra siz ve birinci derece akrabalarınız (eşiniz ve çocuklarınız) vatandaşlık alabilirsiniz. 

Türkiyeye gelme durumunuz yoksa tüm işlemlerinizi Metaş Danışmanlık olarak yapıyoruz. İşlemlerinizi takip etmemiz için bizi velik tayin etmeniz yeterlidir.