Destek Hattı 0532 630 77 23
Email info@metasgayrimenkul.net

3.HAVALİMANINA KOMŞU OLAN ARSALAR KAZANDIRIYOR - 28-11-2017

 İşte gerçekler ortada…2010 yılında Silivri, Çatalca, Boyalık, Göktürk ve Zekeriyaköy bölgesinde arsa satın alanlar şimdi ‘İyi ki almışım’ diyor. Peki bu bölgelerden arsa satın alma niyetinde olanlar ne yapmalı? 

-İstanbul’un üçüncü havalimanı ve İstanbul Boğazı‘na inşa edilen Yavuz Sultan Selim köprüsünün bölgeye sağlayacağı katkının ne ölçüde olacağını artık rakamsal boyutta telaffuz etmek yerine katkının mutlaka olacağını bilerek hareket etmek daha sağlıklı.. İkinci Boğaz içi Köprüsü inşa edilirken de benzer beklenti ve spekülasyonlar gündeme gelmişti. Ozan Kolcuoğlu, köprü ile aynı sürede bitirilmesi hedeflenen havaalanının Arnavutköy-Göktürk-Çatalca yollarının birleştiği kavşakta inşa edilmesinin bölgenin her yönüyle kalkınması açısından çok önemli olduğunu vurguluyor.

-Havaalanı proje alanının güneyinden geçen ve üçüncü köprü ile bağlantılı olacak yolun sağlayacağı katkıyı da unutmamak gerek.

-Üçüncü havaalanı ile otel, ofis, alışveriş merkezi, konut, sanayi, lojistik, depolama, hastane, eğlence, teknokent, üniversite ve  diğer üretim fonksiyonları bölgede konumlanmaya başladı. Ofis kullanımı da artacak. Bu nedenle havaalanı bölgesinde bu konsepte ağırlık veren şirketlerin projelerinden şimdiden yer alanlar 3  - 4 yıl sonra büyük kazanç sağlamış olacak.

-Uzmanlar, Avrupa yakasında Silivri, Çatalca, Boyalık, Göktürk ve Zekeriyaköy’ün ana bağlantı noktaları konumunda olduğuna dikkat çekiyor. Mesela Zekeriyaköy-Uskumruköy bölgesi, imar çalışmalarının başlaması ve tünel inşası sonrasında popülaritesini arttırdı ve fiyatlarda son iki – üç yılda yüzde 35-40 artışlar meydana geldi.